Ümbruskond

RandÜmbruskonnas on loodusehuvilisele mitmeid väikejärvi, matkaradu ja liivarandasid. Läheduses on mitu maastikukaitseala, kus korraldatakse Sulle soovi korral matkad tutvumaks piirkonna loodusega. Kindlasti üks armastatuim paik on Peraküla rand, mis on tuntud oma imeilusa pika rannariba, laulvate liivade ja päikeseloojangute poolest - siin on Eestimaa kuldsed liivad. Ligi 11 km pikkune liivarand asub puhkemajast 10 kilomeetri kaugusel. Mererand ja puhas liiv on peamisi maastikuväärtusi. Meie juurest saab ette võtta matka ka kaunite metsajärvedeni, milledeks on Veskijärv ja Tänavjärv. Ümber Veskijärve matkates kujuneb raja pikkuseks 10 km. Samas üle rabamaastiku Veskijärveni on edasi - tagasi jalgsimatk 1,5 km pikk. Mõlemad veekogud pakuvad looduses puhkajale ohtralt ilusaid hetki. Loode - Eesti ranniku kõrgeim punkt - 30m merepinnast - asub puhkemajast 3 km. kaugusel Veskijärve ääres, kus on palju liivaluiteid ja - valle. Ka sealsed pisikesed tiigid on sobilikud ujumiseks. Samuti rõõmustavad puhkajaid ümbruskonna metsad oma rikkalike loodusandidega.

PaatMitte väga kaugele meist ca 22 - 25 km kaugusele jäävad Põõsaspea neem ja Dirhami sadam. Pöösaspea neem on rahvusvaheliselt tuntud linnuvaatluspaik, kust lendab üle miljoneid arktilisi linde. Dirhami sadam on ajalooliselt olnud kauba - ja reisisadam. Nüüdseks on sadamast kujunenud väike atraktiivne jahisadam, kus suvel on avatud õdus rannakohvik. Kui soovid veeta päeva inimtühjal saarel, võiksid võtta ette Osmussaare avastusretke. Dirhami sadamast paadiga Osmussaarele sõiduks kulub ligi tund. Nõva sadamast aga saab tellida ilusa ja vaikse ilmaga viikingipaatidega meresõitu. Nõva viikingipaadid on disainitud üle 1000 aastat vana viikingipaadi järgi ning on Nõva enda meeste kätetöö.

Kohalikuks vaatamisväärsuseks on Nõva Püha Olevi kirik, mis on Läänemaa ainus vana puukirik haruldaste vitraažakendega.

Meist 40 min autosõidu kaugusel on põnev ja avastamata Noarootsi poolsaar. Kui teil on huvi teha väike lõbusõit Haapsalu lahel või sõita lihtsalt paadiga Haapsallu ja tagasi, siis ootab teid Österby sadamas Noarootsis mootorpaat "Enby", mis võtab peale kuni 8 reisijat, Lisaks on võimalik sisustada oma vaba aeg erinevate loodusretkede ja aktiivtegevustega, mille kohta leiate rohkem infot www.leedritalu.ee.

Soovitame ka Roosta Seiklusparki ja RMK Nõva Looduskeskust. Looduskeskusest leiab teavet ümbruskonna vaatamisväärsuste ja matkaradade kohta. Samuti on võimalus vaadata filme ja avastada mikroskoobiga loodusmaailma. 

Lähim pood asub 9 km. kaugusel Nõval ja ajaloohõnguline Haapsalu linn on meist 50 km. kaugusel.