Ümbruskond

RandÜmbruskonnas on loodusehuvilisele mitmeid väikejärvi, matkaradu ja liivarandasid. Kindlasti üks armastatuim paik on Peraküla rand, mis on tuntud oma imeilusa pika rannariba, laulvate liivade ja päikeseloojangute poolest - siin on Eestimaa kuldsed liivad. Ligi 11 km pikkune Peraküla liivarand asub puhkemajast 15 kilomeetri kaugusel, märksa lähemal on aga Nõva rand Keibu lahes. Mererand ja puhas liiv on peamisi maastikuväärtusi. Meie juurest saad Sa ette võtta matka ka kaunite metsajärvedeni, milledeks on Veskijärv ja Tänavjärv. Ümber Veskijärve matkates kujuneb raja pikkuseks 10 km. Mõlemad veekogud pakuvad looduses puhkajale ohtralt ilusaid hetki. Loode - Eesti ranniku kõrgeim punkt - 30m merepinnast - asub puhkemajast 3 km. kaugusel Veskijärve ääres, kus on palju liivaluiteid ja - valle. Ka sealsed pisikesed tiigid on sobilikud ujumiseks. Samuti rõõmustavad puhkajaid ümbruskonna metsad oma rikkalike loodusandidega.

PaatMitte väga kaugele meist ca 22 - 25 km kaugusele jäävad Põõsaspea neem ja Dirhami sadam. Pöösaspea neem on rahvusvaheliselt tuntud linnuvaatluspaik, kust lendab üle miljoneid arktilisi linde. Dirhami sadam on ajalooliselt olnud kauba - ja reisisadam. Nüüdseks on sadamast kujunenud väike atraktiivne jahisadam, kus suvel on avatud õdus rannakohvik. Kui soovid veeta päeva inimtühjal saarel, võiksid võtta ette Osmussaare avastusretke. Dirhami sadamast paadiga Osmussaarele sõiduks kulub ligi tund. 

Kohalikuks vaatamisväärsuseks on Nõva Püha Olevi kirik, mis on Läänemaa ainus vana puukirik haruldaste vitraažakendega.

 

Soovitame ka Roosta Seiklusparki ja RMK Nõva Looduskeskust. Looduskeskusest leiab teavet ümbruskonna vaatamisväärsuste ja matkaradade kohta. Samuti on võimalus vaadata filme ja avastada mikroskoobiga loodusmaailma. 

Lähim pood asub 9 km. kaugusel Nõval. Soovitame külastada ka samas majas asuvat Mõisa kohvikut, kust leiate kodused road. Suveperioodil pakub Nõval asuv turismi - infokohvik külastajatele turismiinfot ja värsket kohvi ning kohalikke kergemaid suupisteid. Ajaloohõnguline Haapsalu linn on meist 50 km. kaugusel.